رحمانی:

کیفیت بسیاری از خودروهای داخلی قابل قبول نیست/ خودروسازی ایران 10 هزار میلیارد تومان صرفه اقتصادی دارد

دوشنبه 08 بهمن 1397 بازدید: 551 کد خبر: 12843 [نسخه چاپی]

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کیفیت بسیاری از خودروهای داخل قابل قبول نیست، گفت: وزارت صمت برنامه جامعی برای افزایش کیفیت و رونق تولید داخل در این حوزه دارد.
کیفیت بسیاری از خودروهای داخلی قابل قبول نیست/ خودروسازی ایران 10 هزار میلیارد تومان صرفه اقتصادی دارد
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به اینکه علت مشکلات متعدد در خودروسازی علیرغم حمایت های بسیار از این صنعت چیست؟ گفت: اگر چه در سال‌های گذشته حمایت های خوبی از این صنعت انجام گرفت اما پس از تحریم های جدید حمایت جدی مانند پرداخت تسهیلات به آنان اتفاق نیافتاد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به اینکه در خودروسازی همه دم از تولید ملی می‌زنند درحالیکه با شروع تحریم‌ها خودروسازان از عمل به تعهدات وا مانده‌اند خودروسازی چه منفعتی برای کشور دارند، خاطرنشان کرد: در صورتی که صنعت خودروسازی در کشور وجود نداشت برای واردات خودروهای موردنیاز باید سالانه 15 هزار میلیارد تومان هزینه می‌شد در حالیکه در حال حاضر حدود 5 هزار میلیارد تومان برای واردات قطعات موردنیاز خودروسازی هزینه می شود.

وی ادامه داد: در واقع صنعت خودروسازی ایران علیرغم مشکلات موجود 10 هزار میلیارد تومان برای کشور صرفه اقتصادی به همراه دارد.

وزیر کابینه دوازدهم با بیان اینکه کیفیت بسیاری از خودروهای داخل قابل قبول نیست، خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه جامعی برای افزایش کیفیت و رونق تولید داخل در این حوزه دارد.

انتهای پیام