یادداشت

چوگان هم آذری شد

تالباس‌ها کمی تغییرمی‌کندورنگ ولعابشان عوض می‌شود،هرکس ازنگاهی به نقدآن می‌پردازد؛یکی پای تهاجم فرهنگی رابه میان می‌کشد،دیگری ازنابود شدن سنت‌هامی‌گوید، بعدی نوآوری به خرج داده ولغتی چون تبرج ‌می‌‌افریند، نه تنها لباس‌ که دیگرتغییرات هم رصد می شود

نامه سرگشاده «خانه سینما» به رییس‌ کمیسیون فرهنگی مجلس

هیات مدیره و مدیر عامل خانه سینما با انتشار نامه‌ای سرگشاده به رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، آمادگی خود را برای حضور در این کیمسیون و گفت‌وگو و ارائه اسناد لازم برای رفع نگرانی نمایندگان مجلس اعلام کردند.

در این نامه که اختصاصا در اختیار خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) قرار گرفته، آمده است:

گفت‌وگوی ایسنا با خواننده‌ «یار دبستانی من» درباره‌ی موسیقی در صداوسیما

خواننده‌ «یار دبستانی من» که این روزها تهیه‌کنندگی و اجرای برنامه‌ی رادیویی «آوای نیمه شب» را در رادیو تهران بر عهده‌ دارد، معتقد است: در حوزه‌ موسیقی، برنامه‌هایی در تلویزیون و رادیو موفق‌تر هستند که حتما توضیحاتی درباره‌ی موسیقی و قطعه‌هایی که پخش می‌شود ارائه می‌کنند و صرفا هدفشان پخش موسیقی نیست.

یادداشتی از پوراحمد برای بازگشایی خانه سینما

«چه دل‌خوشی دارند این دوستان خبرنگار واقعا! تلفن زده‌اند که «بالاخره خانه سینما باز شد، نظرت چیست؟» مرد حسابی! خانم محترم! من از همون روزی که آقای مشایی رد صلاحیت شد حالم بده. دچار «دیپرشن سیون» (یعنی خیلی خیلی دپرس) شده‌ام. اگر آقای مشایی ردصلاحیت نمی‌شد، رییس‌جمهورمی شد بعدش هم حتما آقای احمدی‌نژاد یه پست اساسی می‌گرفت و همیشه کنارش می‌ماند و ما توی روزنامه‌ها و تلویزیون و اینا دائم تصویر دلپذیرشان را می‌دیدیم و دچار «دیپرشن سیون» عمیق نمی‌شدیم و این بازی مثل«پوتین» و«اون آقاهه» رفیقش در روسیه هی ادامه پیدا می‌کرد و ما تا قیام قیامت احمدی‌نژاد و مشایی داشتیم و زندگی‌مان معنی پیدا می‌کرد.»

پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون در پردیس ارس دانشگاه تهران

پردیس بین‌المللی ارس دانشگاه تهران برای دوره‌ کارشناسی ارشد، از طریق بدون آزمون دانشجو می‌پذیرد.

گفت‌وگويي متفاوت با مهدي سلطاني درباره نقشش در سريال«مادرانه»

مهدي سلطاني هنرمندي است که حالا اکثر مخاطبان تلويزيون با او آشنا هستند و بازي‌اش را دوست دارند، به‌خصوص در سريال‌هايي مانند «در مسير زاينده‌رود»، «ديوار» و «مادرانه».سلامت به بهانه ايفاي نقش اردلان تمجيد در سريال «مادرانه» با او درباره شکاف نسل‌ها و دوري برخي بچه‌هاي امروز از خانواده‌هايشان گفتگو کرده است:

روياي صادقه و علم

هريک از ما تصويري از دنيا دارد. دنياي پيرامون ما همان دنيايي است که يکايکمان در آن به دنيا آمده‌ايم، بزرگ شده‌ايم و تجربه‌هايي کسب کرده‌ايم. هريک از ما - چه آنها که در هزاران سال قبل در غارها مي‌زيستند و چه آنها که امروز در بزرگ‌ترين رصدخانه‌هاي جهان کار مي‌کنند- همه نگرشي کلي و جامع به چيستي زندگي و قوانين حاکم بر آن داريم اما اينکه واقعا در اين دنيا چه خبر است يا چه خبر خواهد شد، همچنان سوال بزرگي است که با وجود همه پيشرفت‌هاي بشري پاسخ علمي‌ و مورد اتفاق‌نظر جهاني براي آن وجود ندارد...

یک فیلم که حقیقت جهان را منعکس می کند!

سالهاست که ساخت فیلم های سینمایی گونه اجتماعی در ایران دچار مشکل است، مشکلی بزرگ به نام حقیقت گویی! زیرا مدت هاست که به سینِما اجازه نداده است که حقیقتش را منعکس کند و آینه ای رک گو در برابرش باشد.
یک فیلم که حقیقت جهان را منعکس می کند!