جالب ،خواندنی دیدنی

ترسناک‌ترین گیاهان دنیا +عکس

گزنه نیوزلندی می تواند افرادی که از کنارش رد می شوند را هم مسموم کند و آن ها را بکشد اما این گیاه تنها یکی از ترسناکترین گیاهان دنیا است.

چرا به خیابان سعدی، خیابان «لُختی‌ها» می‌گفتند؟

در سالهای نه چندان دور، خیابان سعدی تهران، خیابان «لُختی‌ها» نامیده می‌شده است.

فضانوردان چگونه در فضا مسواک می‌زنند؟

ساده‌ترین کارهایی که انسانها در زمین انجام می‌دهند، از گرفتن ناخن تا درست کردن یک ساندویچ، در شرایط بی‌وزنی فضا بسیار سخت‌تر است.

یک شغل رویایی برای تنبل‎ها

یک هتل در مرکز شهر هلسینکی پایتخت فنلاند یک شغل رویایی را به متقضیان پیشنهاد کرده است: امتحان کردن راحتی تمام اتاق‎ها در قبال دریافت دستمزدی مناسب.

نگاهی به 6 آبشار باورنکردنی ایران +عکس

دور سوم سفرهای نوروزی آغاز شده است و بسیاری از خانواده هایی که تابه اینجای تعطیلات فرصت خارج شدن از شهر را نداشته اند حال به سفر های کوتاه می روند تا گشتی در کشور داشته باشند.

کاپیتان کشتی ربوده شده، دیگر به دریا نمی‌رود!

208-42.jpg

نوروز سال 90 بود که دزدان دریایی سومالی به کشتی تجاری ایران حمله کردند و آن را ربودند.اما بعد از تلاش چند روزه نیروی دریایی توانست دزدان را دستگیر و کشتی را به سلامت به کشور بازگرداند .

قدیمی‌ترین هتل جهان کجاست ؟

قدیمی‌ترین ساختمان هتل جهان ذر ژاپن عنوان این رکورد را در کتاب جهانی گینس بدست آورد.

زوج های هنری ایرانی

ازدواج هنرمندان با یکدیگر و تشکیل زوج هنری، رواج بسیار دارد. گرچه این امر در هالیوود با شایعات و اختلافات بسیار همراه است، اما زوج‌های هنرمند ایرانی توانسته‌اند زندگی خوبی را رقم بزنند و الگویی از خانواده ایرانی بسازند.

قوانین نامگذاری «خرده سیارات» وعجیب‌ترین این نام‌ها

گربه‌ها، ستاره‌های سینمایی و مخلوقات افسانه‌ای همگی در کمربند سیارکی منظومه شمسی جایی برای خود دارند؛ زیرا افرادی که این اجرام را می‌یابند، اغلب از این مزیت برخوردارند که خرده سیاره‌ها را به هر اسمی که می‌خواهند نام‌گذاری کنند. البته آنها باید چند قانون کوچک را برای این کار رعایت کنند.

تصاویر دیدنی از گردهمایی عظیم جوجه پنگوئن‌ها برای دریافت غذا

یک عکاس آمریکایی که برای مشاهده گردهمایی بزرگ پنگوئن‌ها به قطب جنوب سفر کرده بود، برای اولین بار موفق به ثبت تصاویر جالبی از به هم پیوستن جوجه‌ها و والدین آنها شده است.

«فوق‌العاده پولدارها»در کدام قاره زندگی می‎کنند؟

می‌گویند لیست «فوق‌العاده پولدارها» (super riches ) لیست بسته‌ای است که کمتر کسی می‌تواند به آن ورود پیدا کند. گروه لوکس نایت فرانک (Knight Frank) اعلام کرده است که تعداد فوق‌العاده پولدارها و افرادی که دارایی آنها بیش از 30 میلیون دلار است طی 10 سال آینده 50% افزایش خواهد یافت.