خانواده وسلامت

تاثير بهداشت نامناسب دهاني در بروز سرطان پانکراس

دراين مطالعه، که يک مطالعه کوهورت آينده‌نگر است، شيوع ضايعات موکوزال دهاني در ساکنان شهر اوپسالا (شهري در مرکز سوئد) در دهه 1970 بررسي شدند و بيماران با کمک بانک داده‌اي ثبت سرطان و جمعيت عمومي سوئد پيگيري شدند تا ارتباط ميان بهداشت نامناسب و ضعيف دهان و خطر ابتلا به سرطان پانکراس ارزيابي شود.

اثر ماده سمی سولفید هیدروژن در درمان ام اس

تخم مرغ های فاسد شده و بد بو می توانند به عنوان یک عامل درمانی در بیماری های خودایمنی بدن مانند ام اس مورد استفاده قرار گیرند.

فواید دوش آب سرد چیست؟

مهمترین علت اثرات مثبت دوش آب سرد، ایجاد نوعی شوک ضعیف اما پیوسته و گسترده در بدن است.

علت و درمان درد کف پا چیست؟

هرکدام از پاها شامل 26 استخوان است که دوقسمت کمانی را تشکیل داده است کمان طولی که در راستای پا وکمان عرضی که درعرض پا قرارگرفته است استخوان های ناحیه کف پا در ابتدا بوسیله یک قالب و بوسیله رشته های فیبری که به عنوان لیگامان شناخته شده است به یکدیگر متصل شده اند ماهیچه های پا که بافت های سخت و محکمی است و به عنوان ماهیچه های کف پا شناخته شده است دومین ناحیه ای است که از پا نگهداری و پشتیبانی می کند. همچنین وسایل کمک درمانی مانند پدهایی برای کف پا وجود دارد که می تواند از وارد شدن فشار روی کف پا جلوگیری کند و نقش ضربه گیر را ایفا کند. درد کف پا معمولا بر اثر عملکرد اشتباه یا واکنش هر کدام از ساختارهای کف پا ایجاد میشود. با پیشرفت های کنونی درمان درد کف پا بسته به دلیل و علل آن امکان پذیر است.

خط قرمز زندگي مشترک زن و شوهرها کجاست ؟

تا به حال برايتان پيش آمده حرفي از خانه‌تان را با مادرتان در ميان گذاشته باشيد اما بعدا اين حرف به گوش شوهرتان رسيده باشد و به خبرچيني متهم شده باشيد؟ يا مثلا با همسرتان قرار گذاشته‌ايد سالگرد ازدواجتان به سفر برويد و قبل از قطعي شدن برنامه سفرتان، همسرتان به خانواده‌اش اين موضوع را گفته باشد و شما حرص بخوريد که چرا شوهرتان رازدار نيست؟! حتي شايد برايتان پيش آمده باشد که مسائل پيش پا افتاده‌اي مثل نکات تربيتي که براي فرزندتان در نظر داريد، در جمع خانواده خود يا همسرتان مطرح شده و باب دخالت و درگيري و... را باز کرده باشد؛ به نظرتان کدام‌يک از اين موضوع‌ها خط قرمز زندگي مشترک همه زن و شوهرها محسوب مي‌شوند و نه شما و نه همسرتان، نبايد آنها را با افراد خارج از خانواده خودتان، حتي خانواده پدري‌تان، مطرح کنيد؟ اين مطلب را با دقت بخوانيد تا متوجه شويد کجاي زندگي، پا را از خط قرمزها فراتر گذاشته‌ايد و باعث دلخوري، کدورت و عصبانيت همسرتان شده‌ايد!

آزمون سنجش شادی

شما خودتان را جزو آدم‌هاي شاد مي‌دانيد يا غمگين؟ صبح‌ها که از خواب برمي‌خيزيد سرحال و بانشاط هستيد يا خسته و بي‌حوصله؟ اهل بگو و بخند هستيد يا در لاک خودتان فرو رفته‌ايد؟ در درونتان از زندگي‌تان راضي هستيد و احساس شادي و رضايت مي‌کنيد يا برعکس حال و حوصله هيچ کاري را نداريد و فقط براي رفع تکليف و با دلي ناخوش به کارهاي روزمره مي‌پردازيد؟

نان و برنج سفید خطر ابتلا به افسردگی را افزایش میدهند

تحقیقات جدید نشان می‌دهد مصرف میزان زیادی از کربوهیدرات‌های تصفیه شده ممکن است خطر ابتلا به افسردگی را در فرد افزایش دهد.

محتوای يک بشقاب غذاي سالم برای کودک

آیا می دانیدمحتوای یک بشقاب غذای سالم برای کودک شامل چه غذاهایی است ؟

خميردندان سفيدکننده به دندانها آسیب می زند

دوست داريد دندان‌هايتان سفيدتر باشند؟ همه دوست دارند. به همين دليل ساده‌ترين راهي که به نظرشان مي‌رسد، استفاده از خميردندان‌هاي سفيدکننده است، اما آيامی دانید اين خميردندان‌ها به دندان‌هاي شما آسيب مي‌زنند؟

فواید نوشیدن آب گرم پس از صرف غذا

یافته‌های پژوهش جدید محققان نشان داد نوشیدن آب گرم بعد از هر وعده غذایی معجزه می‌کند.

تاثیر نخ دندان در پیش گیری از پوسیدگی

بسياري از مراجعان دندان‌پزشکي تصور مي‌کنند چون مرتب مسواک مي‌زنند، نبايد نيازي به درمان‌هاي دندان‌پزشکي پيدا کنند. اين مراجعان، کساني هستند که از اهميت فوق‌العاده نخ دندان غافل مانده‌اند. استفاده صحيح از نخ دندان نه‌تنها به اندازه مسواک که حتي شايد بيشتر از آن مي‌تواند در پيشگيري از پوسيدگي‌ها موثر باشد.

بي‌خوابي چه تاثيري بر سلامت پوست و موي افراد دارد؟

شاید خیلی ها ندانندکم‌خوابي حتي به ميزان کم باعث تيرگي زير چشم و کدر شدن پوست مي‌شود. هفته نامه سلامت با دکتر اميرهوشنگ احساني، متخصص پوست و عضو هيات‌علمي دانشگاه علوم‌پزشکي تهران در مورد اثر بي‌خوابي بر زيبايي پوست گفتگویی انجام داده است که می خوانید :