صنعت واقتصاد

دلار ارزان و سکه گران شد

آخرین تحولات بازار طلا و ارز، از افزایش 4500 تومانی قیمت سکه و کاهش 6 تومانی قیمت دلار حکایت دارد.

کاهش قیمت خودروهای داخلی همچنان ادامه دارد

در هفته جاری روند کاهش قیمت خودروهای داخلی در بازار آزاد همچنان ادامه دارد.

رده‌بندی رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروهای سواری

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران رده‌بندی رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروهای سواری عرضه شده در بازار ایران در شش ماه دوم سال 1393 را، منتشر کرد.

رفع تحریم ها امکان اتصال به بورس سوئیس را فراهم می سازد

مدیر امور بین الملل انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن گفت: اکنون بهترین مقصد برای صادرات سنگ آهن بورس سنگاپور است که باید از طریق بورس کالای ایران در آسیا صورت گیرد لذاا بعد از برطرف شدن تحریم ها باید امکان اتصال به بورس سوئیس را فراهم کرد.

توسعه نسل های سوم و چهارم اپراتورها براساس مفاد الحاقیه موافقت نامه پروانه است

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: توسعه نسل های سوم و چهارم اپراتورها براساس مفاد الحاقیه موافقت نامه پروانه است

واکنش به نصب دکل های مخابرات/ شهر صاحب دارد

عضو شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به نصب دکل های مخابرات در سطح پایتخت، گفت: شهر صاحب دارد و ما باید از حقوق شهروندان دفاع کنیم.

تشدید بحران آب در گلستان با 15 هزار چاه غیرمجاز

گرگان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت که با وجود کمبود آب در این استان، استحصال بی رویه از حدود 15 هزار چاه غیر مجاز برای مصارف کشاورزی باعث تشدید بحران آب شده است.

ممنوعیت واردات شکر همچنان برقرار است/ مجوز واردات شکر خام برای صادرات

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر ساماندهی و توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی بر ضرورت برقراری ممنوعیت واردات شکر برای مصرف داخلی تاکید کرد و گفت: واردات شکر آزاد نیست بلکه تنها مجوز واردات موقت شکر خام با هدف صادرات این محصول صادر می شود.

گزارش وال استریت ژورنال از سیل سرمایه گذاری خارجی به ایران با نهایی شدن توافق هسته ای

تهران- ایرنا- روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در گزارشی تحلیلی درباره آثار به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای نوشت: نهایی شدن توافق هسته ای، سیل ورود سرمایه گذاران خارجی به ایران را به همراه خواهد داشت.

وزیر راه: برای 60 درصد تقاضای مسکن برنامه ریزی شده است

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه های این وزارتخانه در بخش مسکن گفت: طبق هماهنگی های انجام شده با وزارت تعاون در اواخر سال گذشته، ساخت 125 هزار واحد مسکونی برای اقشارکم درآمد در دستور کار قرار گرفت که با عملی شدن آن برای 60 درصد تقاضای بازار مسکن برنامه ریزی شده است

سومین قطار گردشگران خارجی 20 فروردین ماه وارد ایران می شود

سومین قطار گردشگران خارجی متشکل از دو گروه از گردشگران خارجی، 20 فروردین ماه جاری از مجارستان وارد کشور می شود.